Jarosław Jatczak

Wspólnik, radca prawny

Prawnik z blisko 30-letnim doświadczeniem; koordynuje i kieruje pracą zespołu Kancelarii.
Specjalista w zakresie fuzji i przejęć, sporów sądowych i administracyjnych oraz prawa umów, negocjator.

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; od 1996 roku radca prawny, wspólnik kancelarii od 2004 roku. Wcześniej był m.in. szefem poznańskiego biura Kancelarii Prawniczej Domański Zakrzewski Palinka (obecnie DZP); radcą prawnym w W.Frąckowiak i Partnerzy Wielkopolska Grupa Konsultingowa sp. z o.o. w Poznaniu oraz doradcą prawnym i podatkowym w Ernst & Young sp. z o.o. (obecnie EY), ale także asystentem na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu w Katedrze Prawa Publicznego Gospodarczego czy wiceprezesem zarządu firmy handlowej Elbitech sp. z o.o. w Inowrocławiu. Przez 3 lata był też doradcą restrukturyzacyjnym.

Doradzał m.in. w wielu procesach prywatyzacji spółek ciepłowniczych z Polski Północnej i Zachodniej, reprezentował Skarb Państwa (Wojewodę Lubuskiego) w sporze przy realizacji budowy terminala na granicy zachodniej. Przez wiele lat doradzał największemu polskiemu producentowi autobusów i trolejbusów; w tym w transakcji polegającej na wykupie menedżerskim finansowanym ze środków z funduszu typu mezzanine połączonej z pozyskaniem kompleksowego finansowania operacyjnego. Współpracował z funduszami inwestycyjnymi, domami maklerskimi i spółkami doradztwa inwestycyjnego specjalizującymi się w doradztwie finansowym; uczestniczył w przygotowaniu kompleksowych projektów finansowania działalności spółek handlowych; odpowiadał za liczne projekty z zakresu badania stanu prawnego spółek. Był też pełnomocnikiem procesowym w wielu postępowaniach sądowych prowadzonych przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, Sądem Najwyższym, jak i przed sądami administracyjnymi.

Odpowiadał za wieloletnią bieżącą obsługę prawną różnorodnych podmiotów, w tym m.in. Neoplan Polska sp. z o.o, a potem Solaris Bus & Coach S.A., Wavin Metalplast-Buk sp. z o.o., potem Wavin Polska S.A., Marmite S.A., Olan sp. z o.o., czy Biblioteki Raczyńskich.

Członek wielu rad nadzorczych.

Poza pracą – działacz społeczny, prezes klubu sportowego, występujący w rozgrywkach ligowych tenisista stołowy, wielokrotny medalista ogólnopolskich spartakiad prawników, miłośnik polskiego kina, jeździ na rowerze, gra na perkusji.